Hírlevél feliratkozás

Facebook

XXV. WEÖRES SÁNDOR GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ

Minősítések

2016. ÁPRILIS 9.

MÁSODIK Z
Ének- Zenei és Testnevelési Általános Iskola
Az éjszaka csodái (15’)
Weöres Sándor azonos című műve alapján
Bábok: Domján Tibor, ének: Mohay Katalin
Csoportvezető-rendező: Éles Eszter
ARANY 

CSILLAGJÁRÓK
Fodros Általános Iskola
„másVilág” (15’)
Csoportvezető-rendező: Bárány Márta
ARANY + KÜLÖNDÍJ a drámapedagógia és a gyermekszínjátszás céljainak összhangban történő, kimagasló szinten való megvalósításáért 

GALIBA SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT
Újpesti Babits Mihály Gimnázium
A macskacicó (15’)
Népmese alapján, a művet átdolgozta: Kaposiné Bodó Anna
Csoportvezető-rendező: Kaposiné Bodó Anna és Kőrösi Ágnes
BRONZ 

SZÍN-KÖR-JÁTÉK – „JÁTSZVA TANULNI” MŰHELY
Józsefvárosi Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Általános Iskola
Miki az állatkertben (15’)
Vigh Laura átdolgozásában változatos versek, dalok, mondókák felhasználásával
Csoportvezető: Vigh Laura
Rendezők: Vigh Laura, Seresné Szatmári Bernadett és Farkas Magdolna
BRONZ 

LOSI NÉTY SZÉ
Losonci Téri Általános Iskola
,,Ha a világ…” – Weöres Sándor verseiből szerkesztett játék (20’)
Csoportvezető-rendező: Tóth Orsolya
ARANY 
 

BLÚZ CSOPORT
Mezei Mária Művészeti Iskola Alapítvány/ Mezei Mária Alapfokú Művészeti Iskola
Hamupipőke (25’)
Az eredeti művet átdolgozta: Gimesi Dóra és a csoport
Csoportvezető-rendező: Mayer Zita és Kemény Rozália
EZÜST 

DON BOSCO GYERMEK-TÁRSULAT
Don Bosco Katolikus Általános Iskola 
Valahol… (50’)
Dés László és Nemes István – Valahol Európában című műve alapján, átdolgozta: Endrődi Ágnes
Zene, mozgás: Endrődi Ágnes
Csoportvezető-rendező: Endrődi Ágnes
KÜLÖNDÍJ a zenés színházi előadás professzionális megvalósításáért

MARIMBA CSOPORT
Mezei Mária Művészeti Iskola Alapítvány/ Mezei Mária Alapfokú Művészeti Iskola
Farkas és Piroska (25’)
Tasnádi István azonos című műve alapján, átdolgozta a csoport
Csoportvezető-rendező: Kemény Rozália és Makkai Dániel
EZÜST 

POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN
Holdvilág Kamaraszínház/ Cilinder Művészeti Alapiskola
Kész van már az ebéd!? - Kajaoperett, egyben tálalva (20’)
Zene: Varga Zoltán
Csoportvezető-rendező: Koltai Judit 
EZÜST 


2016. ÁPRILIS 10.

MESÉK KALANDORAI
Virányos Általános Iskola
A csillagszemű (20’)
Népmese alapján
Csoportvezető-rendező: Garamszegi Judit
ARANY 

KAKTUSZ GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ CSOPORT
Marczibányi Téri Művelődési Központ
Nem én voltam! (20’)
Tóth Krisztina - A tolltartó című novella alapján, csak nyomokban!
Csoportvezető-rendező: Juszcák Zsuzsa és Sereglei András
EZÜST 

PESTÚJHELYI SZÍNJÁTSZÓK
Pestújhelyi Általános Iskola
A kis gyufaárus lány (10’)
Hans Christian Andersen azonos című művét átdolgozta: Bedő Mónika
Csoportvezető-rendező: Bedő Mónika
BRONZ 

IZGŐ-MOZGÓ SZÍNPAD
Vigyázó Sándor Művelődési Ház
Napkelet (30’)
Csoportvezető-rendező: Almássy Bettina
EZÜST 

MESTER SZÍNHÁZI MŰHELY
Budapest IX. Kerületi József Attila Általános Iskola és AMI
A világháló csapdájában (20’)
Csoportvezető-rendező: Gencsev Gábor
ARANY 

BUBBLES
Megyeri klub
Two tramps (angol nyelvű) (10’)
Lázár Ervin - Bárányfelhő bodorító című művéből részlet, átdolgozta: Kerekesné Kršul Čarna
Csoportvezető-rendező: Kerekesné Kršul Čarna
EZÜST 

CSILLAGFÜRT
Diadal Úti Általános Iskola
Mesék a fonóból (20’)
Zene: Kalacsiné Nyiszlai Zsuzsanna
Csoportvezető-rendező: Szilvási Ildikó
EZÜST + KÜLÖNDÍJ a kiváló koreográfiáért 

TEÁT ROM
Cilinder AMI
Madarakból lettünk (25’)
Csoportvezető: Barta Márta
Rendező: Miklós Marcell
EZÜST + KÜLÖNDÍJ a hitelesen előadott monológokért
 

PESTÚJHELYI Z KLUB
Pestújhelyi Közösségi Ház/Pestújhelyi Általános Iskola
A kis gömböc (15’)
Népmese alapján
Csoportvezető-rendező: Bedő Mónika
EZÜST 








Vissza